Dodatki

DODATKI DO OPRAWY OBRAZÓW

Szkło

Najbardziej popularnym sposobem zabezpieczenia pracy papierowej, fotografii, haftu przed kurzem i zniszczeniem jest umieszczenie jej pod szkłem. W naszej ofercie mamy szkło bardzo cienkie – o grubości tylko 2 mm, w dwóch rodzajach: zwykłe typu float oraz antyrefleksyjne (matowe). Zaletą szkła matowego jest to, że nie odbija refleksów od światła słonecznego i lamp.

Passe-partout

Do oprawy grafik, posterów, zdjęć i innych prac na papierze, proponujemy passe-partout. Passe-partout (czyt. paspartu) jest to gruba, kolorowa tektura, która może tworzyć tło dla obrazu. W wyciętym w środku tektury okienku, z tyłu, umieszcza się papierową pracę. Passe-partout, oprócz lepszego wyeksponowania dzieła czy zdjęcia, tworzy dystans między szybą a pracą, co lepiej zabezpiecza dzieło przed uszkodzeniem. Wykonujemy passe-partout w różnych kolorach i o różnych kształtach, z wieloma dodatkowymi ozdobami. Możemy oprawić owalną lub okrągłą pracę w prostokątną ramę! Wykonujemy również passe-partout o wielu otworach, tzw. collage, przydatne do ekspozycji zdjęć, czy dokumentów. W naszej ofercie znajduje się również passe-partout z czarną fazą i  bezkwasowe.

 

Passe-partout wiedeńskie

Dla podkreślenia urody dzieła można zastosować  passe-partout wiedeńskie. Jest to passe-partout o grubej fazie (ścięciu). Ścięcie to ma około 1cm szerokości i może być w różnej kolorystyce, kontrastującej z pozostałym passe-partout.

Zawieszki

Proponujemy aż trzy rodzaje umocowania obrazu na ścianie. Najbardziej klasyczne są różnej wielkości trójkątne zawieszki mocowane przy pomocy gwoździków do ramy.
Obrazy możemy również wieszać na tzw. krokodylkach. Przy dziełach większych i cięższych bardzo dobrym rozwiązaniem jest stalowa linka mocowana do pionowych boków ramy.
Bardzo ciężkie ramy są mocowane przy pomocy płaskownika z uchem na 2 lub 3 śruby.

 Naklejanie i laminowanie prac

Wszystkie prace papierowe, zdjęcia i papirusy pod wpływem wilgoci z czasem ulegają pofalowaniu i spaczeniu. Chcąc zabezpieczyć i wyrównać powierzchnię tego typu prac, proponujemy usługi naklejenia na tekturę. Wykonujemy je w specjalnej prasie próżniowej. Technikę tą stosuje się również przy oprawie obrazów olejnych i reprodukcji.
Zamiast szkła proponujemy też pokrycie pracy od zewnątrz specjalną, przeźroczystą folią (tzw. laminowanie), w celu zabezpieczenia dzieła. Oferujemy różne rodzaje folii: błyszczącą, matową, o fakturze płótna itd. w ten sposób reprodukcja obrazu olejnego przypomina oryginalny pierwowzór.

Podpórki do stojących ramek

Przy oprawie zdjęć i mniejszych prac (do wymiaru 18*24 cm) oferujemy stojące ramki (z podpórkami).

 

ART RAM - Oprawiamy!