Blejtramy – krosna malarskie

Obrazy olejne na płótnie wymagają dodatkowego usztywnienia. Proponujemy więc naciągnięcie obrazu na ramę z drewnianej listwy, czyli blejtram. Bez blejtramu powstaje ryzyko uszkodzenia powierzchni obrazu, dlatego polecamy to rozwiązanie wszystkim, którzy chcieliby zachować posiadane dzieła w doskonałym stanie.

Przygotowanie blejtramu pod obraz wymaga odpowiedniej techniki oraz doświadczenia. W pracowni ramiarskiej ART-RAM od wielu lat zajmujemy się podobnymi zleceniami, zapewniamy więc nie tylko materiały doskonałej jakości, ale także wysoki poziom wykonania, odpowiednie dopasowanie obrazu do krosna malarskiego, a także właściwe zabezpieczenie projektu.

Istnieje możliwość zamówienia systemu do mocowania blejtramu do ściany. Używa się tego głównie wtedy, gdy eksponujemy obraz na blejtramie, ale bez ramy. Takie rozwiązanie stosuje się często w wystroju surowym, minimalistycznym, który podkreśla surowość oprawy obrazu na blejtramie. Często także obdarowuje się najbliższych w prezencie czystym płótnem naciągniętym na blejtram, jako interesujący podarek dla przyjaciół czy rodziny, zainteresowanych sztuką i wykazujących zdolności malarskie. Po uzupełnieniu obszaru farbami można swoje dzieło wtedy z łatwością zawiesić na ścianie.

Alternatywą do naciągania na blejtram jest naklejenie dzieła na tekturę lub płytę stolarską HDF. Takie nieklasyczne rozwiązanie może być przydatne w przypadku niestandardowych obrazów, a także tam, gdzie niemożliwe jest naciągniecie na blejtram, np. z powodu niewystarczającej wolnej przestrzeni na krawędziach płótna lub ryzyko uszkodzenia zamalowanego obszaru, w przypadku gdy obraz ma spękaną farbę.

Nasz personel służy pomocą przy wyborze najbardziej odpowiedniej metody postępowania z obrazem olejnym. Zapraszamy do pracowni.

ART RAM - Oprawiamy!